Крстиќ

  во

  Една интересна приказна ни пристигнува од соседството… Имено српските медиуми пушуваат дека младиот тинејџер Вукашин Крстиќ од Војводина бил на мета на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Музејот на македонската борба денеска отвори мултимедијална изложба „Спомени од Првата светска војна“ во која преку документарни материјали – фотографии, лични ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Музејот на македонската борба денеска отвори мултимедијална изложба „Спомени од Првата светска војна“ во која преку документарни материјали – фотографии, лични ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Имено, Приштина сака членство во таа меѓународна организација, а прилика за тоа е Собранието на Интерпол што треба да се одржи на 20 ноември. Како што наведува ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Денес се навршуваат точно 11 години откако по трагичната сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, Хрватска, не напушти момчето со ангелски глас. Годините ...
  сите 31 | | | веќе видена

  За прв пат оваа година љубителите на планинските спортови и одличната храна ќе можат да учествуваат на Taste Ohrid 2018 , кој ќе се одржи од 12 до 14 ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Охрид, 12. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Охрид од денес ќе биде домаќин на вљубениците во планинските спортови и одличната храна, како дел од манифестацијата Taste ...
  сите 22 | | | веќе видена