Крстевски

  во

  Скопските општини не ги почитуваат препораките на градската администрација. И покрај екстремното загадување дозволуваат на терен се уште да траат градежните ...
  сите 91 | | | веќе видена

  При сублимирањето на придобивките и пропуштените шанси на ова СП, не треба да се изостави фактот дека Македонија на овој шампионат, за разлика од претходните, ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Ракометарите на Еурофарм Работник продолжуваат со одигрување на контролни натпревари на подготовките во Србија. Тимот на Ѓорѓе Чирковиќ оствари победа против ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Спортмедиа во Келн, Марија Ковачева Македонските ракометари, како и македонската јавност се разочарани од тоа што Македонија наместо во главната фаза игра за ...
  сите 36 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Келн , Стеван Цаневски Македонија ќе брка негатива од три гола во второто полувреме против Русија, откако нашите ракометари во полувреме со огромни ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Пред да замине дома од соседна Србија, рускиот лидер од колегата Александар Вуќиќ доби неочекуван подарок кој дефинитивно му е слаба страна. Путин е познат ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Отвореното студио го започнавме со приказната на Сузана Стојановска од Штип, мајка која има преживеано од срцев удар и се грижи за својот 26 годишен син Жан, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Нашата репрезентација денес го игра последниот натпревар од првата фаза на Светското првенство Германија и Данска. Противник денес ќе ни биде селекцијата на ...
  сите 68 | | | веќе видена