Крстевски

  во

  МВР истражува дали полициски службеници му биле логистика на екс премиерот Груевски да излезе од Македонија. Ова го најави и владиниот портпарол Миле ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Велешкиот народен театар „Јордан Х К Џинот“ денеска со три претстави од претставата за деца „Заспаниот супер херој“, по текст и режија на Младен Крстевски, ќе ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Сојузот на спортови на Скопје, по повод Денот на ослободувањето на главниот град, 13 Ноември, традиционално им ги додели признанијата на најдобрите спортисти, ...
  сите 84 | | | веќе видена

  „Заспаниот супер-херој" е театарска продукција на Велешкиот театар наменета за најмладата публика која театарот ја реализира од сопствени средства. Претставата ...
  сите 28 | | | веќе видена