Крос

  во

  Холандија успеа да обезбеди пласман на фајлан-фор турнирот во елитната дивизија на Лигата на нации, откако вчера успеа да се врати од загубена ситуација и во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Германската репрезентација по лошо ќе ја памети оваа 2018 година, а и синоќешниот меч со Холандија, кој „Маншафт“ не го доби иако водеше со 2-0 до 85-тата ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Хрватскиот селектор Златко Далиќ не е задоволен од однесувањето на Реал Мадрид околу Лука Модриќ, велејќи дека од најдобриот фудбалер на светот сакаат да на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  „Остен“ оваа година обележува редок јубилеј – пет децении од Светската галерија на карикатури. Беше основана од прогресивната меѓународна заедница на 6. Средби ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Екипата на Манчестер Јунајтед издвојува драматична победа над Јувентус во дербито во Лигата на шампионите. Составот од „Олд Трафорд“ беше во подредена улога на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Реал славел со 5:0 на гостувањето кај Викторија Плзен. При 0:0, Серхио Рамос требало да добие директен црвен картон откако со лакт му го искршил носот на играч ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Екипата на Манчестер Јунајтед издвојува драматична победа над Јувентус во дербито на вечерва во Лигата на шампионите. Составот од „Олд Трафорд“ беше во ...
  сите 66 | | | веќе видена