Крка

  во

  Унгарската влада го одбила американското барање да се откаже од рускиот гас и покрај упорните настојувања на државниот секретар на САД, Мајк Помпео да ги ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Унгарската влада го одбила американското барање да се откаже од рускиот гас и покрај упорните настојувања на државниот секретар на САД, Мајк Помпео да ги ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Претходниот викенд се одгра 12. коло од регионалната АБА-лига, кое заврши со изненадувачкиот триумф на словенечка Крка над тимот на Будуќност од Подгорица. ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Претходниот викенд се одугра 12 коло од регионалната АБА лига кое заврши со изненадувачкиот триумф на словенечка Крка над тимот на Будуќност од Подгорица. ...
  сите 19 | | | веќе видена

  С ите околности укажуваат на тоа дека Зоран Заев нема да може да ја избегне сопствената кандидатура за претседателските избори идната година. Причините за тоа ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Деветтото коло во регионалната кошаркарска АБА лига донесе неколку одлични потези, а во најдобрите 5 доминираа актерите од „вечното“ дерби, Црвена Звезда – ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Босанецот кој има и хрватски пасош, направи една, но доста битна измена. И тоа на плејмејкерската позиција, на која ќе го проба Малколм Армстед, како замена за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Српската Агенција за лекови и медицински средства ги информира здравствените работници во Србија дека 40-тина медикаменти предизвикуваат штетните последици, но ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Српската Агенција за лекови и медицински средства ги информира здравствените работници во Србија дека 40-тина медикаменти предизвикуваат штетните последици, но ...
  сите 8 | | | веќе видена