Кризниот

  во

  Илјадници луѓе излегоа вечерва на протести во Белград, четврти ден по ред, пред српскиот Парламент, и покрај одлуката на Кризниот штаб за забрана на собири на ...
  сите 376 | | | веќе видена

  Илјадници луѓе се собраа во Белград и вечерва, четврти ден по ред пред српскиот Парламент на протести и покрај одлуката на Кризниот штаб да забрани собирање на ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Демонстрантите во Белград почнаа да фрлаат камења, факели, и шишиња кон влезот на Парламентот каде се распоредени полициски сили. Полицијата во одбрана ...
  сите 376 | | | веќе видена

  Илјадници луѓе се собраа во Белград и вечерва, четврти ден по ред пред српскиот Парламент на протести и покрај одлуката на Кризниот штаб да забрани собирање на ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Еден починат, неколку затворени одделенија заради голем број заболени и вработени во изолација. Синдикатот на Управата за водење матични книги предупредува ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Илјадници луѓе се собраа во Белград и вечерва, четврти ден по ред пред српскиот Парламент на протести и покрај одлуката на Кризниот штаб да забрани собирање на ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Илјадници луѓе се собраа во Белград и вечерва, четврти ден по ред пред српскиот Парламент на протести и покрај одлуката на Кризниот штаб да забрани собирање на ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Светиниколската фабрика „Мода“ го затвара погонот по добивањето на резултатите од скринингот на 210 работници, информира градоначалникот на Општина Свети ...
  сите 58 | | | веќе видена

  На предлог на Кризниот штаб за заштита на здравјето на населението од заразната болест ковид-19, Владата на Република Србија на денешната седница усвои одлука ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Сојузот за Србија (СЗС), политичка партија на поранешниот градоначалник на Белград и опозиција на Вучиќ, Драган Ѓилас, предупреди дека на вечерашните протести ...
  сите 18 | | | веќе видена

  „За жал, Претседателот на Србија не ги разбира процедурите во демократскиот свет“, изјави епидемиологот Зоран Радовановиќ за Нова.рс во врска со изјавата на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  „За жал, Претседателот на Србија не ги разбира процедурите во демократскиот свет“, изјави епидемиологот Зоран Радовановиќ за Нова.рс во врска со изјавата на ...
  сите 31 | | | веќе видена