Кривогаштани

  во

  Караванот на Кризниот штаб против референдумот во рамките на кампањата „Македонија-бојкотира„ имаше митинзи во општините Крушево, Кривогаштани и Прилеп.,,Општ ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Караванот на Кризниот штаб против референдумот во рамките на кампањата „Македонија-бојкотира„ имаше митинзи во општините Крушево, Кривогаштани и Прилеп. ,,Општ ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Количините што ги таксал ги исплатил, почекал да се товарат во камион и заминал. Но, сфатил дека е измамен откако камионот не пристигнал на договореното ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Бугарскиот државјанин П.К.(43) од Софија е оштетен за 483.640 денари откако дошол во селото Обршани, општина Кривогаштани, да купи пипер. Количините што ги ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Бугарски државјанин вешто бил измамен во Македонија, а инцидентот самиот го пријавил во полициската станица во Прилеп. Имено, 43-годишниот П.К. од Софија, ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Преполовен е извозот на македонски зеленчук во Русија, а за четвртина е намален пласманот на македонското овошје во првото полугодие од годинава во споредба со ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Според Ѓорѓиевски, под димната завеса што ја фрла СДСМ и нивната влада со овој договор стојат други работи во позадина, стојат криминалите коишто секојдневно ...
  сите 106 | | | веќе видена