Крит

  во

  По речиси 15 години повторно е воспоставена авионската линија од Атина до Скопје. Со линијата ќе оперира „Олимпик Ер“, фирма ќерка на „Ејџиан“, која лета со ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Мнозинството Грци сѐ уште се против Договорот од Преспа, покажуваат податоците од испитувањето на јавното мислење што го спровела агенцијата „МАРК“ за весникот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Преспанскиот договор е во коирст на грчките национални интереси, порача од Крит поранешниот шеф на дипломатијата . Коѕијас зборувајки на настан организаиран од ...
  сите 16 | | | веќе видена