Кристофер

  во

  Ова беше објавено по четириесетчасовната потрага извршена од американската војска. „Со тешко срце, ја донесов одлуката да ја завршам мисијата за пребарување и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кристофер Нолан имаше совршено патување како аутсајдер во Хиливуд. Со текот на времето, тој се претвори во еден од најистакнатите светски режисери. Почнувајќи ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Милан оствари сигурен триумф (1-4) на гости против Сампдорија, а Златан Ибрахимовиќ беше стрелец на два гола со што влезе и во историјата на фудбалот во ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Земјината кора ја сочинуваат десетина големи тектонски плочи кои непрестано се судираат. Новите сателитски мерења нудат драгоцени податоци за проучување на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Дауда Дијало, младиот 20-годишен фудбалер од Гвинеја, го потпиша првиот професионален договор, и тоа со францускиот прволигаш Бордо. Овој договор со Бордо е ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Ветеранот на руската морнарица, адмирал Всеволод Хмиров, вели дека советските и руските морнари никогаш не се плашеле да пловат низ мистериозниот Бермудски ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американски и руски официјални претставници денеска почнаа разговори за безбедноста во вселената, откако Вашингтон и Лондон минатата недела ја обвинија Москва ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Мадона Луиза Вероника Чиконе е родена на 16 август 1958 година во Беј Ситиво Мичиген. По татко и Силвиј Фортин Чиконеу е италијанка, а по мајка и Мадона Фортин ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Чикаго отстрани два споменици на Кристофер Колумбо, што е привремена мерка, а властите објавија дека ќе ја разгледаат соодветноста на сите споменици во градот, ...
  сите 2 | | | веќе видена