Кристијано

  во

  Головите на Лионел Меси за Барселона или трофеите на фудбалерите на Ливерпул ќе бидат клучни во трката за Златната топка за фудбалер на годината. Ако лани Лука ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо им понуди совет на челниците на КОНМЕБОЛ околу нивниот проблем со посетеност и гледаност на Копа Америка. Португалскиот стратег смета дека доколку ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Мауро Икарди ја напушти тренинг базата на Интер во Швајцарија, и се враќа во Милано, каде што ќе го чека својот трансфер во друг клуб. Екипата на Интер наскоро ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо денес се пријави во тренинг центарот на Јувентус за претсезонските подготовки. Португалецот беше пречекан од страна на околу 300 навивачи на ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Уметноста на успешно работење на фудбалскиот трансфер-пазар е нешто што малку клубови го имаат усовршено. За секоја мудра зделка како Џанлуиџи Донарума (купен ...
  сите 80 | | | веќе видена