Кристијано

  во

  Според италијанските медиуми, ниту Кристијано Роналдо нема да бида меѓу тројцата финалисти за престижната награда „Златна топка“ која се доделува за најдобриот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Јувентус Кристијано Роналдо нема да се појави на свеченоста на доделувањето на „Златна топка“. Португалецот не присуствуваше ниту на доделувањето ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Според италијанските медиуми, ниту Кристијано Роналдо нема да бида меѓу тројцата финалисти за престижната награда „Златна топка“ која се доделува за најдобриот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Неколку медиуми во Италија пренесуваат дека фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо дефинитивно ќе ја прескокне церемонијата за доделувањето на Златната ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Францускиот медиум „Л’Екип“ објави видео во пресрет на доделувањето на најпрестижното индивидуално признание во фудбалот, Златната Топка. Церемонијата за ...
  сите 29 | | | веќе видена