Крис Бош

  во

  Леброн Џејмс е пред уште еден пораз во големите НБА финалиња откако неговиот Кливленд има негатива од 3:0 во финалната серија со Голден Стејт, а во ситуација ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс е пред уште еден пораз во големите НБА финалиња откако неговиот Кливленд има негатива од 3:0 во финалната серија со Голден Стејт, а во ситуација ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс е пред уште еден пораз во големите НБА финалиња откако неговиот Кливленд има негатива од 3:0 во финалната серија со Голден Стејт, а во ситуација ...
  сите 33 | | | веќе видена

  „Трипл-дабл“ ефектот на Џејмс, Вестбрук и Вучевиќ како и извонредната претстава на Харден и Антетокуомпо ја одбележаа изминатава ноќ во НБА лигата. Леброн ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Дарко Миличиќ, кој многумина го паметат како еден од најголемите промашувања на НБА драфтот, вчера беше во улога на водач на навивачите на Црвена Ѕвезда во мечот против Арсенал во рамки на Лигата на Европа. Можеби мечот не донесе возбудувања на теренот, но затоа забавата не изостануваше на трибините. Миличиќ добро се забавуваше, пеејќи заедно со навивачите. Former NBA player Darko Milicic singing with fellow Red Star fans in London vs Arsenal pic.twitter.com/in7q7edWv4 — Serbian Football (@SerbianFooty) November 3, 2017 Дарко Миличиќ е најголемото промашување од НБА драфтот од 2003 година, кој многумина го сметаат дека е најсилниот драфт на сите времиња. Тој беше избран како втор пик на драфтот, а по него беа одбрани играчи како Двејн Вејд, Крис Бош, Кармело Ентони и Дејвид Вест. Тој ја освои шампионската титула со Детроит Пистонс уште во својата прва сезона, иако немаше некоја голема минутажа.
  сите 9 | | | веќе видена

  Дарко Миличиќ, кој многумина го паметат како еден од најголемите промашувања на НБА драфтот, вчера беше во улога на водач на навивачите на Црвена Ѕвезда во мечот против Арсенал во рамки на Лигата на Европа. Можеби мечот не донесе возбудувања на теренот, но затоа забавата не изостануваше на трибините. Миличиќ добро се забавуваше, пеејќи заедно со навивачите. Former NBA player Darko Milicic singing with fellow Red Star fans in London vs Arsenal pic.twitter.com/in7q7edWv4 — Serbian Football (@SerbianFooty) November 3, 2017 Дарко Миличиќ е најголемото промашување од НБА драфтот од 2003 година, кој многумина го сметаат дека е најсилниот драфт на сите времиња. Тој беше избран како втор пик на драфтот, а по него беа одбрани играчи како Двејн Вејд, Крис Бош, Кармело Ентони и Дејвид Вест.
  сите 9 | | | веќе видена

  Најголемата грешка во историјата на НБА лигата е опис кој Дарко Миличиќ ќе го следи се додека некој не направи поголема грешка од таа на Детроит во 2003 година. Тогаш српскиот кошаркар на НБА драфтот беше избран веднаш позади Леброн Џејмс , еден од најдобрите во историјата, а пред великани како што се Кармело Ентони, Крис Бош или Двејн Вејд. Денес е Миличиќ пензиониран кошаркар, а повторно го привлече медиумското внимание синоќа откако камерите го уловија како ги води навивачите на Црвена Звезда, популарните „Делии“ на мечот против Арсенал во Лондон. Миличиќ е голем фан на белградскиот клуб, а и порано беше чест гостин на „Маракана“ и „Пионир“. Неговата желба беше да ја заврши кариерата во Црвена Звезда, но тврди дека не сакал да потпише за саканиот клуб за да не ги разочара „Делиите“. Дарко Миличић са Делијама у Лондону! ⚪️ #GOAT #delije #crvenazvezda #fkcz A post shared by Ђорђе (@mrredstarbelgrade) on Nov 2, 2017 at 4:02pm PDT
  сите 10 | | | веќе видена

  Неочекувана глетка на „Емирати“. НБА асот беше интересен и за режисерот на преносот помеѓу Арсенал и Црвена Звезда. Екипата на Црвена Звезда вчера гостуваше во Лондон на „Емирати“ против екипата на Арсенал. Белградскиот великан имаше поддршка од околу 3.000 навивачи, популарните „Делија“, со чија помош успеа да дојде до бод против големиот фаворит. Она што го привлече вниманието е што во „копот“ меѓу најжестоките навивачи на Звезда се издвојуваше едно многу добро познато лице – поранешниот НБА ас Дарко Миличиќ, кој е деклариран навивач на Црвена Звезда. Дарко Миличиќ важи за едно од најголемите разочарувања во историјата на НБА лигата и најголемото промашување на еден НБА драфт. Љубителите на кошарката добро се сеќаваат дека од Дарко Миличиќ се очекуваше да биде најдобриот Европеец кој некогаш настапи во најсилната кошаркарска лига, подобар и од Новицки, Гасол, Паркер, Дивац, но никогаш не успеа да го оправда и потврди својот потенцијал. Американците очекуваа многу од него, а доказ за тоа е што Миличиќ на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  НБА драфтот од 2003 година за многумина е еден од најдобрите во историјата, бидејќи од него излегоа сегашните големи ѕвезди Леброн Џејмс, Кармело Ентони, Крис Бош и Двејн Вејд. Меѓутоа од друга страна е направена и една катастрофална грешка која засекогаш ќе ја паметат луѓето и навивачите на Детроит благодарение на изборот на втор пик на Дарко Миличиќ пред гореспоменатите асови (со исклучок на Леброн). Миличиќ воопшто не ги оправда очекувањата и по три години во Детроит мина во Орландо, Мемфис, Њујорк, Миенсота и Бостон за да денеска повеќе не се занимава со кошарка. А нема да поверувате со што се занимава сега. Тој после кратката кариера во кик-боксот, реши да биде дел од навивачката група на Црвена Звезда, ,,делиии” и тоа не само како обичен навивач, туку човек кој ги предводи ,,делиите”. Тој на вчерашниот натпревар Црвена Звезда со Арсенал, ги водеше ,,Делиите”.
  сите 12 | | | веќе видена

  Црвена Звезда одигра одлично и си замина со бод од синоќешното гостување кај Арсенал (0:0), во рамките од четвртото коло во Лигата на Европа. Гостите и на „Емирати“ имаа поддршка од своите најверни навивачи „Делиите“. Изненадувачки беше тоа што на трибините се појави некогашната голема НБА надеж, Дарко Миличиќ. Екс кошаркарот кој беше избран како втор пик на драфтот во 2003 година, зад Леброн Џејмс, а пред Кармело Ентони, Крис Бош и Двејн Вејд, сега се пронајде како водич на навивачите на Црвена Звезда на трибините во Лондон против Арсенал. Со своите 213-сантиметри воопшто не беше тешко Миличиќ да се препознае на трибината.
  сите 7 | | | веќе видена

  НБА драфтот од 2003 година за многумина е еден од најдобрите во историјата, бидејќи од него излегоа сегашните големи ѕвезди Леброн Џејмс, Кармело Ентони, Крис Бош и Двејн Вејд. Меѓутоа од друга страна е направена и една катастрофална грешка која засекогаш ќе ја паметат луѓето и навивачите на Детроит благодарение на изборот на втор пик на Дарко Миличиќ пред гореспоменатите асови (со исклучок на Леброн). Миличиќ воопшто не ги оправда очекувањата и по три години во Детроит мина во Орландо, Мемфис, Њујорк, Миенсота и Бостон за да денеска повеќе не се занимава со кошарка. А нема да поверувате со што се занимава сега. Тој после кратката кариера во кик-боксот, реши да биде дел од навивачката група на Црвена Звезда, ,,делиии” и тоа не само како обичен навивач, туку човек кој ги предводи ,,делиите”. Тој на вчерашниот натпревар Црвена Звезда со Арсенал, ги водеше ,,Делиите”.
  сите 59 | | | веќе видена

  По вчерашниот инцидент, Вориорс само го потврдија својот статус на „негативци“ во НБА лигата. Но тоа не е лошо. Баш напротив, тоа ја прави лигата поинтересна. Вчера Стеф Кари и Кевин Дурент влегоа во инцидент од кој и двајцата заработија исклучување, а можно е да добијат и суспензија од лигата во траење од неколку натпревари. Ова не е првпат Кари да го фрли заштитникот за заби (кон некого), и секако, не е првпат Дурент да не биде задоволен од судиска одлука или од лош третман од фановите . Но, она што може да се забележи од целиот тим на Голден Стејт Вориорс е дека скоро сите играчи се однесуваат арогантно и како да се недопирливи рок ѕвезди. И тоа воопшто не е лошо. Ниту за лигата, ниту за фановите. Константите груби стартови на Дрејмонд Грин , надополнети со неговиот темперамент се можеби најиритирачки за обичниот фан, но тие го мотивираат тимот на Вориорс кој секоја година изгледа сѐ подобро. Тука е и арогантноста на Кари, кој секогаш прави гестикулации кон противничката клупа, погледнува кон публиката ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Клубот од Флорида соопшти дека ја раскина соработката со крилниот центар, кој поради болеста е година и пол надвор од тертените. Мајами со овој потег се ослободи дополнителни плаќања, односно 52 милиони долари колку што Бош ќе заработеше за преостанатите две сезони од договорот Кошаркарот на Мајами, Крис Бош (33), поради проблеми со згрутчување на крвта ќе мора предвреме да ја заврши својата кариера, пренесуваат американските медиуми. Клубот од Флорида соопшти дека ја раскина соработката со крилниот центар, кој поради болеста е година и пол надвор од тертените. Мајами со овој потег се ослободи дополнителни плаќања, односно 52 милиони долари колку што Бош ќе заработеше за преостанатите две сезони од договорот. Воедно, според правилата челниците на клубот можат да ја прекинат соработката доколку играчот поради здравствени проблеми мора да ја заврши кариерата. Крилниот центар по седум сезони поминати во Торонто, кои во 2004 година го дравтуваа од четвртата позиција, дојде во Мајами каде го освои шампионскиот ...
  | | веќе видена

  Клубот од Флорида соопшти дека ја раскина соработката со крилниот центар, кој поради болеста е година и пол надвор од тертените. Мајами со овој потег се ослободи дополнителни плаќања, односно 52 милиони долари колку што Бош ќе заработеше за преостанатите две сезони од договоротКошаркарот на Мајами, Крис Бош (33), поради проблеми со згрутчување на крвта ќе мора предвреме да ја заврши својата кариера, пренесуваат американските медиуми.Клубот од Флорида соопшти дека ја раскина соработката со крилниот центар, кој поради болеста е година и пол надвор од тертените. Мајами со овој потег се ослободи дополнителни плаќања, односно 52 милиони долари колку што Бош ќе заработеше за преостанатите две сезони од договорот. Воедно, според правилата челниците на клубот можат да ја прекинат соработката доколку играчот поради здравствени проблеми мора да ја заврши кариерата.Крилниот центар по седум сезони поминати во Торонто, кои во 2004 година го дравтуваа од четвртата позиција, дојде во Мајами каде го освои шампионскиот ...
  сите 38 | | | веќе видена