Крим

  во

  Швајцарската парламентарка Лилиан Мори Паские повторно ја доби повторно довербата на своите колеги во Парламентарното собрание на Советот на Европа, кое ќе го ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Швајцарската парламентарка Лилиан Мори Паские повторно ја доби повторно довербата на своите колеги во Парламентарното собрание на Советот на Европа, кое ќе го ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Тензиите и натаму се високи во регионот, особено по инцидентот во Керчанскиот Теснец и запленувањето на украински бродови и морнари. Инцидентот што се случи во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Русија ја надмина Кина и стана петата земја според резервите на злато во светот, откако западните санкции ја стимулираа нејзината централна банка да купува ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Русија во обидот да го зголеми своето влијание на Балканот и него да го зачува како област на хаос и несигурност, го прави токму спротивното. Таа ги оддалечува ...
  сите 8 | | | веќе видена