Кремљ

  во

  Русија испрати воени транспортни авиони со стотина војници и товарни возила во Венецуела. Дали Москва подготвува воена интервенција за поддршка на Николас ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Кремљ денеска го поздрави резултатот од речиси двегодишната американска истрага, која заклучи дека претседателот Доналд Трамп не соработувал со Русите за време ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Кремљ денеска го поздрави резултатот од речиси двегодишната американска истрага, која заклучи дека претседателот Доналд Трамп не соработувал со Русите за време ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Два руски авиони кои пренесувале 99 војници и 35 тони техника слетаа во Каракас, во рамките на техничката и воена соработка со Венецуела, пренесе „Франс прес“, ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Кремљ денеска го поздрави резултатот од речиси двегодишната американска истрага, која заклучи дека претседателот Доналд Трамп не соработувал со Русите за време ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Кремљ денеска го поздрави резултатот од речиси двегодишната американска истрага, која заклучи дека претседателот Доналд Трамп не соработувал со Русите за ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев и Филип Петровски од ВМРО-ДПМНЕ – Демократска фракција, викендов, 23 и 24 март 2019 остварија средби со ...
  | | веќе видена | слични

  Претседателот на Русија, Владимир Путин се подготвува за јавен настап изучувајќи материјали кои ги добива од различни служби и се запознава со внатрешните и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Речиси во сите јавни извештаи за геополитичката борба за Балканот, а со тоа и за Македонија, Србија, Косово, БиХ и Црна Гора, се спомнуваат само четири големи ...
  сите 5 | | | веќе видена