Крег

  во

  Пандемијата принудува многумина да останат во домовите подолго од обично, а тоа може да претставува проблем за некои. Слушаме за приказни за семејно насилство, ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Документарот „Последниот танц“ во кој се раскажува за златната генерација на Чикаго булс предводена од Мајкл Џордан предизвика бура реакции во американската ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Крег Белами, поранешниот велшки репрезентативец и член на неколку англиски премиерлигаши ја раскажа својата приказна за „Скај спортс“. Играше за Норич, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Властите во Техеран најавија жесток одговор доколку САД се обидат да го спречат снабдувањето со иранска нафта во Венецуела. Деценискиот конфликт меѓу Иран и ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Марк Клатенбург беше еден од најдобрите светски судии кои во кариерата може да се пофали дека судел финалиња на Европско првенство, Лига на шампиони и ФА Куп. ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Познатиот англиски судија Марк Клатенбург во кариерата имаше прилика да води некои од најголемите фудбалски натпревари. Клатенбург судеше финале на Европското ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Претседателот на Фудбалската асоцијација на Англија, Крег Кларк стави крај на сите шпекулации поврзани со евентуалното анулирање на сезоната во Премиер лигата. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Колку и да го сакаме Даниел Крег во улогата на тајниот агент 007, знаеме дека ќе дојде времето кога тој ќе биде заменет со друг актер. Најновото продолжение на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ одлично ја започна 2020 година триумфирајќи на првиот Гренд слем во сезоната, Австралија опен. Само месец дена по тоа големо натпреварување, се ...
  сите 17 | | | веќе видена