Кратово

  во

  Со турнирот во мал фудбал и натпреварот во кошарка кои се одржаа во спортската сала „Бранители 2001“ во Крива Паланка почна прославата на патрон празникот на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Еуфорична и победничка атмосфера во штабовите на двете македонски партии. И ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ прогласија победа во првиот круг од претседателските избори, а ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Еуфорична и победничка атмосфера во штабовите на двете македонски партии. И ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ прогласија победа во првиот круг од претседателските избори, а ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Новата реалност во Република Македонија е дека граѓаните одбраа правда токму за Македонија. Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е политичката сила ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Новата реалност во Република Македонија е дека граѓаните одбраа правда токму за Македонија. Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е политичката сила ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Од 58 општини, во кои СДСМ освои победа на последните локални избори во 2017 година, владејачката партија го изгуби водството во 43 општини по првиот круг од ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Новата реалност во Република Македонија е дека граѓаните одбраа правда токму за Македонија. Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е политичката сила ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Новата реалност во Република Македонија е дека граѓаните одбраа правда токму за Македонија. Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е политичката сила ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Новата реалност во Република Македонија е дека граѓаните одбраа правда токму за Македонија. Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е политичката сила ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев рече дека новата реалност во Република Македонија е дека граѓаните одбраа правда токму за Македонија, ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Работнички загуби минимално (1-0) од Силекс во Кратово во 29.коло од Првата фудбалска лига и ја прекина убавата низа од две последовни победи. Кратовскиот тим ...
  сите 47 | | | веќе видена