Кралот

  во

  Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ почина во тешка сообраќајна несреќа која се случи во Германија. И по еден месец од неговата смрт, болката и тагата за ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Стрејсен во интервју за британскиот „Тајмс“ изјавила дека апсолутно верува во она што го изјавила во филмот Вејд Робсон и Џејмс Сејфчак, кои го обвиниле кралот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Барбара Стрејсенд ја разбесни јавноста со изјавата за Вејд Робсон и Џејмс Сејфчек кои во документарниот филм „Напуштајќи го Неверленд“ го обвинија кралот на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Бруклин нетс со победа против Лос Анџелес лејкерс и официјално стави печат на елиминацијата на „езерџиите“ од плејофот во НБА лигата и стави крај на две ...
  сите 22 | | | веќе видена

   Ако ја следите популарната ТВ серија „Викинзи“ веројатно се прашувате дали Рагнар Лодброк бил вистинска личност или измислен лик во серијата. Ако сте љубител ...
  | | веќе видена

  На денешен ден - 23 март 23 март 2019 - Светски ден на метеорологијата и на водите 1309.- Папата Клемент Петти ја преместил папската престолнина во Авињон, во ...
  сите 9 | | | веќе видена