Кралот

  во

  Боксерот Тајсон Фјури го следел мечот помеѓу Џошуа и Поветкин, а после завршувањето тој испрати порака до боксерот кој славече на овој меч. Џошуа најави дека ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Аргентинскиот фудбалер, Лионел Меси пред неколку дена се појави на тренингот на Барселона со нов изглед, бидејќи по три години одлучи да ја избричи брадата. ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Викендов на северозападот на Шпанија беше одигран суперкуп турнирот на кој место зазедоа најдобрите екипи на Пиринејскиот Полуостров, на кои ова им беше ...
  сите 23 | | | веќе видена

  1. Смрт од гушкање на рефлексија од месечината Кинескиот поет Ли По (701 – 706) бил еден од двата најголеми поенти во кинеската литература. Тој бил познат по ...
  | | веќе видена

  Како и што претходно беше најавено филмот „Space Jam“ ќе добие продолжение во кое Мајкл Џордан ќе биде заменет со денешната супер ѕвезда, Леброн Џејмс кој го ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Како и што претходно беше најавено филмот „Space Jam“ ќе добие продолжение во кое Мајкл Џордан ќе биде заменет со денешната супер ѕвезда, Леброн Џејмс кој го ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп ѝ предложил на шпанската влада да се избори против налетот на мигранти на Медитеранот со изградба на ѕид преку Сахара, ...
  сите 75 | | | веќе видена

  1356.- Англиската армија предводена од Црниот Принц, син на кралот Едвард III, ја порази француската војска на кралот Жан II во битката кај Поатје со што ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Албански криминалци ја презедоа контролата над трговијата со наркотици ширум Англија, тврдат британските медиуми. Полицијата од Западен Мидландс минатата ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Долго најавуваниот дует на Зорица Брунцлик и Шабан Шаулиќ, „Ти можеш се“ конечно ја виде светлоста на денот и тоа токму на роденденот на внукот на Шабан, Лука. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Манекенката Слик Вудс откри дека на модната ревија на која се промовираше новата линија секси долна облека со дизајнерски потпис од популарната пејачка Ријана, ...
  сите 5 | | | веќе видена