Кралев

  во

  Штип/Охрид, 15. септември 2018 (ИНПРЕС) – Секогаш активните акцијаши од охридското здружение „Брег на младоста“, во Штип се собраа на истото место на кое ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Министерството за образование и наука (МОН) вечерва, преку соопштение до медиумите, апелира Алијанса за Албанците да не шири невистини и лажни вести поврзани ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Министерството за образование и наука (МОН) вечерва, преку соопштение до медиумите, апелира Алијанса за Албанците да не шири невистини и лажни вести поврзани ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Министерството за образование и наука (МОН) вечерва, преку соопштение до медиумите, апелира Алијанса за Албанците да не шири невистини и лажни вести поврзани ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во Штип се одигра финалната средба во Државното првенство во пинг понг, во плеј офот. Играа Шампион ФА и Вардар. Победи Вардар со 4-2. Штипјани поведоа со 2-1, ...
  сите 37 | | | веќе видена

  - Владата на Република Македонија ги следи принципите на отвореност, транспарентност и отчетност во својата работа и во таа насока информира дека сите ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Груевски имал 91 советник кои годишно чинеле 1,73 милиони евра, еве ги имињата… Поранешниот претседател на Владата на Република Македонија Никола Грувески имал ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Владата на Република Македонија ги следи принципите на отвореност, транспарентност и отчетност во својата работа и во таа насока сите советници на ...
  | | веќе видена | слични

  Владата на Република Македонија ги следи принципите на отвореност, транспарентност и отчетност во својата работа и во таа насока сите советници на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  24.04.2018 Адаптираниот простор за настава во природа и други активности кои што ќе им биде од голема корист на учениците, ОУ „Св. Кирил и Методиј“го пушти во ...
  сите 3 | | | веќе видена