Кожув

  во

  Желбата на сите осум екипа е една, колку и да сака секој учесник да се „залажува“ дека е важно да се учествува...А токму на ваквите натпреварувања како што е ...
  сите 6 | | | веќе видена

  „Подготвени сме“ , едногласно кажаа организаторите и спортскиот директор на МКФ, Владимир Темелковски на денешната прес-конференција која се одржа во Негорски ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ниту полната сала и големата поддршка што ја добија кошаркарите на Гостивар не им беше доволна да го избегнат поразот од МЗТ Скопје Аеродром кој стигна до ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ниту полната сала и големата поддршка што ја добија кошаркарите на Гостивар не им беше доволна да го избегнат поразот од МЗТ Скопје Аеродром кој стигна до ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Ниту полната сала и големата поддршка што ја добија кошаркарите на Гостивар не им беше доволна да го избегнат поразот од МЗТ Скопје Аеродром кој стигна до ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Актуелниот македонски првак, тимот на Работнички се врати на врвот на табелата по победата над Куманово со 88:79 во мечот од 15-тото коло во Првата лига. ...
  сите 19 | | | веќе видена