Кожуф

  во

  Градоначалникот на Гевгелија Сашо Поцков денеска не сакаше да коментира во врска со тоа дали Уставниот суд на Република Македонија ја поништил одлуката на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Гевгелија Сашо Поцков денеска не сакаше да коментира во врска со тоа дали Уставниот суд на Република Македонија ја поништил одлуката на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Уставниот суд на Република Македонија вчера ја поништил одлуката на Советот на Општина Гевгелија со која се распиша и се одржа референдумот против рудниците на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Стрелци на головите за кавадаречката екипа беа Роберт Митев во 64-та и Александар Мишов од пенал во 80. минута од средбата во Гевгелија. ГОЛОВИТЕ МОЖЕТЕ ДА ГИ ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кавадарци и Едеса прават напори во рамки на прекуграничната соработка помеѓу Македонија и Грција, да го отворат граничниот премин Пулевац на Кожуф Планина. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ски-центарот Кожуф е во очајна состојба. Планинарите, кои се искачија на врвот Зелен Брег, изразуваат жалење за состојбата во која се наоѓа и бараат да се ...
  сите 13 | | | веќе видена

  За 6 до 9 дена метеоролозите најавуваат дека ќе падне снег на планините ширум Македонија. Според прогнозата, најмногу снег се очекува на Караџица и тоа над 80 ...
  сите 223 | | | веќе видена