Котески

  во

  Заменик помошникот на државниот секретар на САД за Европа и Евроазија Метју Палмер додека беше во државата изјави дека „80 гласа за поддршка на Преспанскиот ...
  сите 246 | | | веќе видена

  Со свеченост на Воената академија денеска беа промовирани 26 потпоручници во АРМ, а заклетва дадоа нови 25 питомци кои го започнуваат своето воено образование. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Со свеченост на Воената академија денеска беа промовирани 26 потпоручници во АРМ, а заклетва дадоа нови 25 питомци кои го започнуваат своето воено образование. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  - Во текот на изминативе девет месеци гевгелиските пожарникари интервенирале 90 пати во локализирање и гаснење пожари во општина Гевгелија и соседните општини ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во текот на изминативе девет месеци гевгелиските пожарникари интервенирале 90 пати во локализирање и гаснење пожари во општина Гевгелија и соседните општини од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот Кочо Анѓушев, денеска ќе присуствуваат на трибина во „Кромберт и Шуберт“ во индустриската зона Жабени, за која порано од ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот Кочо Анѓушев, денеска ќе присуствуваат на трибина во „Кромберт и Шуберт“ во индустриската зона Жабени, за која порано од ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Моето пишување за Скопје нема и не може да има крај. А знаете ли зошто? Затоа што неговата историја е богата, неисцрпна, бескрајна. Ако таа историја беше мала, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Не многу по добивањето на наградата „Јован Котески“ за својата збирка со „интермистичка вибер поезија“ насловена „Шшш….“ и учеството на последното издание на ...
  | | веќе видена

  Анализа: Зошто не може и не смее да има никаква депонија и одлагање на било каков смет на Церско поле и Суво поле, односно во атарите на Цер, Мало и Големо ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Откако Гордана Јанкулоска во средe изборна кампања во 2011 година, повлекува врски и по нарачка на Мартин Протугер дознава дека сопругата на Бранко Црвенковски ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Бомбите“ во предметот „Титаник“ што попладнево се слушаат во Кривичниот суд открија како поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и ...
  сите 166 | | | веќе видена