Костовски

  во

  Убавата манекенка Маја Ристеска и фудбалерот Јован Костовски, наводно решиле да го завршат својот брак и на мирен начин да се разделат – пишуваат деновиве ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Под закрила на дизајнерот Горан Костовски – Индог, млади креативци изработија постери за да остават свој белег, придонес кон горливиот проблем со загадувањето. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Германија се смета како „Мека“ за младите доктори кои својата иднина ја гледаат надвор од земјата. На оваа тема соговорник во Студио 1 беше доктор Марко ...
  | | веќе видена

  Македонската кошаркарска репрезентација со бројни проблеми ги минува кратките подготовки за клучниот натпревар против Романија од претквалификациите за ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Во Свети Николе во СЦ Цар Самоил се одржа вториот Телеком мастерс бодовен турнир за сениори во пинг понг. Организатор на турнирот беше ППК Шампион ФА од Штип ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ако во Скопје во 20-те години од минатиот век имало над 300 угостителски објекти(ашчилници,кафеани,бордели,коцкарници.....места со разна музика за забава-од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Торта и кафе ме спасија да не влезам во автобусот Татко ми ме премисли да останам уште малку во Скопје Грешка на мојот компјутер ме спаси На кобниот ден кога ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Дебреше обвиено во црно. Денеска им беше кажано последното збогум на Раметула Абдурахими и Валдете Хамити. Илјадници граѓани се собраа во гостиварско Дебреше ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Дебреше обвиено во црно. Денеска им беше кажано последното збогум на Раметула Абдурахими и Валдете Хамити. Илјадници граѓани се собраа во гостиварско Дебреше ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Дебреше обвиено во црно. Денеска им беше кажано последното збогум на Раметула Абдурахими и Валдете Хамити. Илјадници граѓани се собраа во гостиварско Дебреше ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Дебреше обвиено во црно. Денеска им беше кажано последното збогум на Раметула Абдурахими и Валдете Хамити. Илјадници граѓани се собраа во гостиварско Дебреше ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Бобан Аврамовски, Павле Костовски и Онур Садику, момче и студенти се меѓу најмладите загинати во несреќата која се случи завчера на автопатот Скопје-Тетово. ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Четиринаесетмина – некои се знаеле меѓу себе, некои си биле странци, загинаа вчера во страшната несреќа кај село Ласкарци откако авбтобус на компанијата „Дурмо ...
  сите 33 | | | веќе видена