Кориере

  во

  Карло Анчелоти е еден од тренерите кој дефинитивно е на врвот во европскиот и светскиот фудбал, тренер кој има многу успеси зад своето име, тренер кој има ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Карло Анчелоти е еден од тренерите кој дефинитивно е на врвот во европскиот и светскиот фудбал, тренер кој има многу успеси зад своето име, тренер кој има ...
  сите 8 | | | веќе видена

  По замената на Маурицио Аривабене со техничкиот шеф Матија Биното, италијанските медиуми тврдат дека во обид да се олесни работата на Биното, чија прва задача ...
  сите 4 | | | веќе видена

  И денес нашата редакција навремено ќе ве известува за сите трансфери и трансфер гласини на трансфер пазарот. – Челзи денес е во центарот на вниманието. „Скај ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Медиумите од Италија пренесуваат дека тимот на Наполи постигнал договор со Џенова за нивниот напаѓач кој е вистински хит оваа сезона. Наполитанците се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  „Кориере дело Спорт“ на својата насловна страна дека пренесува Јувентус му нуди нов договор на Марио Манџукиќ со важност до 2022 година. Актуелниот договор на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  И денес 5-ти јануари бидете со нас и следете се што се случува на трансфер пазарот ширум светот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука можете да се потсетите што вчера се ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Во италијанските медиуми вчера се појави вест дека Икарди и Ванда се спремни да прифатат договор со плата од осум милиони евра по сезона, но изгледа не е така. ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Претседателот на италијанскиот Национален институт за здравство, Волтер Рикарди денеска објасни дека во средината на минатиот месец поднел оставка на ...
  | | веќе видена

  Шпанскиот гигант Реал Мадрид не се откажува од намерата да го купи Мауро Икарди во зимскиот преоден рок. Иако тоа ќе биде многу тешка мисија дури и за ...
  сите 24 | | | веќе видена