Корејскиот

  во

  Јапонскиот премиер, Шинзо Абе, одби да ги негира извештаите дека го номинирал американскиот претседател Доналд Трамп за Нобеловата награда за мир откако Белата ...
  сите 47 | | | веќе видена

  19 февруари 2019 1473.- Роден е Никола Коперник, полски астроном, еден од најголемите астрономи на сите времиња. Поаѓајќи од теоријата на грчките астрономи, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп во петокот изјави дека ја заслужува Нобеловата награда за мир поради својата политика кон Сирија и Северна Кореја, ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Корејскиот напаѓач, Хеунг-мин Сон игра одлично во дресот на Тотенхем оваа сезона, поради што управата на тој клуб одлучи да му понуди нов договор со значително ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Втората средба на американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскот лидер Ким Џонг Ун, ќе се одржи во Ханој, Виетнам, оваа информација ја потврди токму ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Оваа информација дошла во момент додека американскиот претседател се подготвува за втора средба со лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун. Севернокорејскиот ...
  сите 18 | | | веќе видена