Корејскиот

  во

  Ѕвездата на Франција и Монако, Килијан Мбапе ја доби наградата за најдобар млад фудбалер на Мундијалот 2018 во рангирањето „The Best“ на ФИФА. Напаѓачот победи ...
  сите 171 | | | веќе видена

  Повеќе од 150.000 жители на Северна Кореја бил воодушевени на преполниот стадион "Рунградо 1. мај", поздравувајќи ги Ким Јонг Ун и Мун Џае Ин, лидерите на ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека САД се подготвени да ги обноват преговорите со Северна Кореја, чија цел би била нејзина денуклеаризација ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот и јужнокорејскиот челник, Ким Џонг-ун и Мун Јае-ин ја посетија во четвртокот диховната колепка на корејската нација планината Паекту, во ...
  сите 121 | | | веќе видена