Кореа

  во

  Денес во кинескиот град Шенжен беа извлечени групите за Светското првенство во кошарка, што ќе се одржи во Кина. На СП ќе учествуваат 32 репрезентации кои се ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Академското културно-уметничко друштво за народни песни и ора ,,Мирче Ацев"- Скопје беше дел од 74. Меѓународен фолклорен фестивал ,,Mandorlo in Fiore" кој се ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Mолкот за етнизацијата на економијата е само предигра за враќање на етнизацијата на политиката. Колумна на Арсим Зеколи. Правилата постојат за да се прекршат, ...
  | | веќе видена

  Пензионираниот шпански судија Андухар Оливер во изјава за Радио „Марка“ откри дали пеналот врз Бернардески беше правилно досуден. Јувентус го доби овој ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Нов блесок на Роналдо во Лигата на шампионите, Португалецот ја покажа својата големина, со хет-трик му донесе победа на Јувентус од 3-0 над Атлетико Мадрид и ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Фудбалерите на италијанскиот шампион Јувентус го совладаа мадридски Атлетико со 3:0 во реванш-натпреварот во осминафиналето на Лигата на шампионите (ЛШ), и по ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Тимот на Јувентус направи историски пресврт против Атлетико Мадрид и се пласираше во четвртфиналето од Лигата на шампиони, иако во првиот меч загуби со 2:0. ...
  сите 203 | | | веќе видена