Конвенцијата

  во

  Кандидатот за претседател на Македонија, професорот Блерим Река на телевизиската дебата на Ал-сат Телевизија упати три прашања до неговиот противкандидат Стево ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Во предизборната кампања за претседатедателските избори, претседателскиот кандидат на СДСМ и ДУИ Стево Пендаровски, го вклучи и своето семејство. Неговата ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Во предизборната кампања за претседатедателските избори, претседателскиот кандидат на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски, го вклучи и своето семејство. Неговата ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Стево Пендаровски, по втор пат е кандидат за претседател на Македонија, откако во 2014 година беше поразен од Ѓорѓе Иванов. Еден од „аргументите“ да гласаат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Професорката капитализира на нејзиното досегашно академско и политичко искуство во актуелната кампања за претседателка на државата Гордана Силјановска Давкова, ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Дали здравственото осигурување треба да ги покрива трошоците за генетски тестови за неродени бебиња? Не, бидејќи не се работи за здравствена состојба, туку за ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Зборуваме за слаба држава, држава која е пропадната, која дозволи Груиевски да излезе од неа како Индијана Џонс-вели професорката и кандидат на ВМРО ДПМНЕ ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Зборуваме за слаба држава, држава која е пропадната, која дозволи Груиевски да излезе од неа како Индијана Џонс-вели професорката и кандидат на ВМРО ДПМНЕ ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Госпоѓо Сиљановска - Давкова, слоганот ви е „Правда за Македонија“, на што алудирате повеќе, на правда за Македонија во однос на спорот за името, постигнување ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Слоганот „Правда за Македонија“ е одбран врз основа на истражувања. Искрено јас не очекував, но најголемиот дел од фокус групите што беа анкетирани го одбраа ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Слоганот „Правда за Македонија“ е одбран врз основа на истражувања. Искрено јас не очекував, но најголемиот дел од фокус групите што беа анкетирани го одбраа ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Актерката Кејти Холмс не е една од оние славни дами кои привлекуваат внимание со провокативни модни комбинации, како тоа што го прави Кајли Џенер, на пример. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа политичарот преку видео-обраќање. - Не постои подобро ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Сопругата на Пендаровски: Тој е столб на семејството, таков ќе биде и за својата земја Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Елизабета Георгиевска, сопругата на претседателскиот кандида на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа кандидатот за претседател преку видео-обраќање. „Човек од ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Осумнаесет отсто помалку вредни: јазот во платите на мажите и жените во Македонија е темата за која дебатираа учесниците на дебатата, што се одржа во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Женската популација во земјава зема 18 отсто помала плата од мажите за истите работни позиции. Просечната нето плата по вработен во јануари изнесува 24.517 ...
  сите 4 | | | веќе видена