Конте

  во

  Аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди им дал ултиматум на челниците на Јувентус дека имаат време до 10 август да остварат трансфер или тој ќе замине во некој друг ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди им дал ултиматум на челниците на Јувентус дека имаат време до 10 август да остварат трансфер или тој ќе замине во некој друг ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Италијанските коалициски партии се судрија во средата поради изборот на Германката Урсула фон дер Лејен за претседателка на Европската комисија, што може да ги ...
  сите 199 | | | веќе видена

  Медиумите од Италија пренесуваат дека Мауро Икардо го известил Јувентус дека има рок до 10. август да го реализира неговиот трансфер или во спротивно тој ќе ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Мауро Икарди е надвор од плановите на Антонио Конте за новата сезона и не отпатува со тимот на Интер на турнејата во Азија. „Нероаѕурите“ потвдија дека Икарди ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Британските медиуми пренесуваат дека Интер ќе испрати нова понуда до Манчестер Јунајтед за услугите на Ромелу Лукаку која ќе изнесува 60 милиони фунти плус ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Мауро Икарди повеќе нема да го носи дресот на Интер, тоа е одлука на клупското раководство на чело со тренерот Антонио Конте. Интер денес отпатува на азиската ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Интер поголемиот дел од припремите за новата сезона ќе ги одработат во далечната Кина каде што ќе учествуваат на Интернационалниот куп. Интер ...
  сите 50 | | | веќе видена