Конте

  во

  Во писмото до двата дневни весници „Ил Кориере дела Сера“ и „Ил фато Котидиано“, италијанскиот премиер Џузепе Конте најави седум мерки за обнова на земјата по ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Дејан Кулушевски во разговор со Газета дело Спорт откри зошто решил кариерата да ја продолжи во Торино а не во Милано, имал сомнежи за тактиката на Антонио ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Барселона ја одби понудата на Јуевнтус во која главна ѕвезда требаше да биде Миралем Пјаниќ. Причината за тоа се преголемите апетити на италијанскиот тим кој ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Дејан Кулушевски во разговор со Газета дело Спорт откри зошто решил кариерата да ја продолжи во Торино а не во Милано, имал сомнежи за тактиката на Антонио ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Мирко Вучиниќ даде интервју за „Скај Спорт“ во кое помеѓу другото зборуваше за еден од најтешките моменти во кариерата. По тој повод зборуваше за најтешкиот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Дарко ЈАНЕВСКИ Не е за верување колку СДСМ беше предвидлив. Карантин за Рамазан, полицијаците на кои истата Влада одби да им даде по 15 000 денари награда да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Иако пандемијата на коронавирусот ги стави најголемите фудбалски екипи во „црвено“, се чини дека за Интер нема да има никакви проблеми бидејќи сопствениците ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Дел од италијанските медиуми пишуваат дека Антонио Конте имал усмен договор со напаѓачот на Манчестер Сити, Кун Агуеро, следната сезона да се пресели во ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Секојдневно стануваме свесни дека повеќе не можеме слободно да ја планираме иднината. Тоа е едно од најмачните искуства во карантинската изолација. Колумна на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Премиерот на Италија, Џузепе Конте поради кашлица мораше да го скрати говорот во парламентот, а негодувањето на пратениците поради ова случување ја смируваше ...
  сите 10 | | | веќе видена