Константин

  во

  Најновиот музички проект БЛАГ ДАР ОМ на Константин Кајшаров, Мастер НА УЧЕЊЕТО Светиот шепот е уметничко дело со мултидимензионални размери. Димензијата во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  ГРАДСКОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ „ЕНЕРГЕТИКА“ ЧЕТИРИ ГОДИНИ ВО ЗИМСКИ СОН И четири години по формирањето на градското претпријатие „Енергетика“ , нема абер од ...
  | | веќе видена

  Шпанскиот велосипедист Алберто Контадор триумфираше на 94. издание на престижната трка околу Италија. Со хронометарската трка низ улиците на Милано во недела ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Украина не сака да влезе во НАТО, но сака да стане членка на Европската унија, изјави денеска министерот за надворешни работи на Украина, Константин Гришченко, ...
  | | веќе видена