Конго

  во

  Речиси 900 луѓе биле убиени во етинички насилства во ДР Конго во средината на декември. Информацијата ја соопшти денеска Високиот комесаријат на ОН за човекови ...
  сите 10 | | | веќе видена

  СЗО ја наведе антикампањата за вакцини како една од топ-10. закани за здравјето со кои ќе се соочува светот во 2019 година. Овој феномен се појави во многу ...
  сите 10 | | | веќе видена

  На денешен ден - 16 јануари 16 јануари 2019 1547.- Кнезот Иван Четврти, во историјата познат како Иван Грозни, во Москва бил крунисан за руски цар. За време ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот италијански министер кој политичката противничка и црнка ја спореди со орангутан, осуден е на 18 месеци затвор поради расистички навреди. Роберто ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Со тоа земјава ,,си обезбедила“ позиција  во категоризацијата,, хибридни режими“ во кој влегуваат земјите оценети со поени од 4-6 и кој е ранг веднаш зад ...
  сите 6 | | | веќе видена