Конфедерацијата

  во

  Лондон, 19 ноември 2018 (МИА) – Британската премиерка Тереза ​​Меј е уверена дека ќе успее да го склучи договорот за Брегзит на претстојниот состанок на ...
  сите 250 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза ​​Меј е уверена дека ќе успее да го склучи договорот за Брегзит на претстојниот состанок на Европскиот совет. Ова стои во ...
  сите 250 | | | веќе видена

  – Британската премиерка Тереза ​​Меј е уверена дека ќе успее да го склучи договорот за Брегзит на претстојниот состанок на Европскиот совет. Ова стои во ...
  сите 250 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза ​​Меј е уверена дека ќе успее да го склучи договорот за Брегзит на претстојниот состанок на Европскиот совет.Ова стои во нејзиниот ...
  сите 250 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза ​​Меј е уверена дека ќе успее да го склучи договорот за Брегзит на претстојниот состанок на Европскиот совет. Ова стои во ...
  сите 250 | | | веќе видена

  Дебатата во Грција за зголемување на минималната плата продолжува да се развива, откако грчката Влада предводена од премиерот Алексис Ципрас најави дека од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Иако стапката на невработеност е историски најниска досега и изнесува 21,1 проценти, според последниот извештај на Светката банка за напредокот на земјата, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  „Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија (КСС) по повод денешната јавна дебата за Предлог- буџетот на РМ за 2019 година на која КСС присуствуваше ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Валид Азаро заработи два меча суспензија од Конфедерацијата на африканскиот фудбал (CAF) за невообичаен гест. Мароканецот игра за египетскиот гигант Ал Ахли, а ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Даночната реформа која беше и предизборно ветувања на актуелната власт треба да стартува за помалку од два месеца. Од 1 јануари ќе има прогресивен данок за ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Прекршен е Уставот за владеење на правото – се наплаќаат долгови од пред 25 години, реагираат Конфедерацијата на синдикални организации и здруженијата „Човекот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Конфедерацијата на синдикалните организации на Македонија и здруженијата „Но пасаран“ и „Човекот над профитот“ денеска пред Управниот суд ќе одржи прес ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Конфедерацијата на синдикалните организации на Македонија и здруженијата „Но пасаран“ и „Човекот над профитот“ денеска пред Управниот суд ќе одржи прес ...
  сите 34 | | | веќе видена