Коневски

  во

  Поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски, ја коментира вчерашната изјава на бизнисменот Зоран Азманов, кој на прес конференција рече дека во време ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Скопје со денови се гуши, додека владата предводена од СДСМ, министрите и градоначалниците никако да преземат нешто за намалување на загаденоста. И додека во ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Уредничкиот колегиум на 1тв и сопственикот на 1ТВ, Бојан Јовановски најостро ги осудуваат изнесените измислици и лаги од страна на Зоран Азманов, кажани на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  – На телефон Боки 13-ка ми бараше рекет од 50 000 евра за да ги сопре клеветничките емисии на 1 ТВ за мене, јас сум чист како солза, нема за мене истрага во ...
  | | веќе видена | слични

  Граѓаните коишто претрпеле штета при редовното користење на улиците, којашто е предизвикана заради оштетеноста на истите, имаат право да побараат надомест на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Согласно член 22 став 1 точка 4 од Законот за локалната самоуправа - Општините се надлежни за изградбата, одржувањето, реконструкцијата и заштитата на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Обилните врнежи од снег и подмрзнатите коловози и тротоари ги наполнија болниците. Со повреди или скршеници на екстремитетите во градските болници и Ургентниот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Ивица Коневски на својот Фејсбук профил, упати апел до сите граѓани, запознавајќи ги со нивните права и обврски во врска со снежното време, односно за ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Во Скопје денеска се одржа детска бадникова поворка како предвесник на утрешниот христијански празник Рождеството Христово – Божик. Децата учесници во ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Денеска во Македонија се одржа најголемиот Божикен настан во регионот, на кој учество околу 10 илјади деца од целата земја, од кои, 5000 во Скопје и 5000 низ ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Во Скопје денеска се одржа детска бадникова поворка како предвесник на утрешниот христијански празник Рождеството Христово – Божик. Децата учесници во ...
  сите 66 | | | веќе видена