Конектикат

  во

  Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Калифорнија планира да го тужи американскиот претседател Доналд Трамп за судски да го поништи прогласувањето на вондредната состојба. Како што изјави државниот ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Коалиција од 16 американски држави предводени од Калифорнија поднесоа тужба против прогласувањето национална вонредна состојба од страна на претседателот ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Македонија конечно е на патот кон евроатланска интеграција, изјави за 1ТВ, Мајкл Карпентер, поранешен заменик-помошник секретар за одбрана. Според него, ...
  | | веќе видена

  Хрватскиот MMA борец, Mирко Кро Коп Филиповиќ успеа да му се "одмазди" на Рој Нелсон за поразот од пред осум години во УФЦ. Мирко Филиповиќ победи со одлука на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Валери Рејес (24) од Њујорк се фотографирала со својот дечко Хавијер да Силва Рохас во аптека, а направеното селфи и било последното нешто што девојката го ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Валери Рејес (24) од Њујорк е фотографирана со своето момче Хавијер во аптека, не препоставувајќи дека тоа ќе биде нејзината последна објавена фотографија на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Неколку дена пред нејзиното тело да биде пронајдено во ковчег покрај патот во Конектикат во Америка, Валери Рејес панично и се јавила на мајка си тврдејќи дека ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Неколку дена пред нејзиното тело да биде пронајдено во ковчег покрај патот во Конектикат во Америка, Валери Рејес панично и се јавила на мајка си тврдејќи дека ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Неколку дена пред нејзиното тело да биде пронајдено во ковчег покрај патот во Конектикат во Америка, Валери Рејес панично и се јавила на мајка си тврдејќи дека ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Мамо, некој сака да ме убие! Ја повикала мајка си, а неколку дена подоцна е пронајдена мртва во црвен ковчег покрај патот Неколку дена пред нејзиното тело да ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Неколку дена пред да биде пронајдено нејзиното тело во ковчег покрај патот во Конектикат вио Америка, Валери Рејес панично ја побарала мајка си тврдејќи дека ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Пожарникарите на Њу Ферфилд, Конектикат, објавиле фотографии од врата на еден дом кој бил зафатен од пожар. Имено, од внатрешната страна, вратата изгледала ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Пожарникарите на Њу Ферфилд, Конектикат, објавиле фотографии од врата на еден дом кој бил зафатен од пожар. Имено, од внатрешната страна, вратата изгледала ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Пожарникарите на Њу Ферфилд, Конектикат, објавиле фотографии од врата на еден дом кој бил зафатен од пожар. Имено, од внатрешната страна, вратата изгледала ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Пола Петра (23) од Џорџија и Кејт Мороу (29) од Конектикат, колку што знаат, не се роднини. Меѓутоа без оглед на тоа, и на шестгодишната разлика меѓу нив, ...
  | | веќе видена