Комуналец

  во

  Охрид, 17. јули 2019 (ИНПРЕС) – Откако пред три дена објавија поразителни фотографии на нашиот колективен (и поединечен во овој случај) срам, а вчера ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Се е подготвено за денешното отворање на 17-тиот по ред Пиво Фест во Прилеп кој ќе трае 4 дена. На овој фестивал досега продефилираа најголемите музички имиња ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Веќе е затворен за сообраќај делот од булеварот „Гоце Делчев" во центарот на Прилеп каде на преку 4.000 метри квадратни ќе се поставуваат штандовите. ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Прилеп ги заокружува подготовките за големата летна забавна манифестација „Пивофест“ која ќе се одржува од 18 до 21 јули. Веќе е затворен за сообраќај делот од ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Нефи Усеини, советник на ДУИ и сопственик на пицеријата-дивоградба кај Чинарот во Охрид конкурирал на тендерот за фирма која ќе ги урива охридските дивоградби. ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Меѓу двете компании кои доставија понуди на тендерот за избор на фирма која ќе ги руши дивоградбите во Охрид е и фирмата на Фирма на советникот на Општина ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Меѓу двете компании кои доставија понуди на тендерот за избор на фирма која ќе ги руши дивоградбите во Охрид е и фирмата на советникот Нефи Усеини, сопственик ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Откако зачестија реакциите на граѓаните заради нефункционалните садови за складирање отпад поставени пред индивидуалните домови, општина Струмица ќе набави 8 ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Струмички „Комуналец“ почна со чистење на еден од најголемите канали за прифаќање поројни води долж улицата „Крушевска Република“. Чистењето на каналот од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Она што долго време го тврдевме, дека функционерите од претходната локална власт во Прилеп на чело со екс градоначалникот Марјан Ристески и ВМРО-ДПМНЕ вршеле ...
  | | веќе видена | слични

  Заради злоупотреба на службената положба и овластување, денес до Основното јавно обвинителство и Полициска станица од општа надлежност – Прилеп, поднесена е ...
  | | веќе видена | слични