Комерсант

  во

  Министерството за внатрешни работи на Русија соопшти денеска дека поранешниот официјален претставник на Кремљ, Олег Смоленков, обвинет дека бил шпион на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи на Русија соопшти денеска дека поранешниот официјален претставник на Кремљ, Олег Смоленков, обвинет дека бил шпион на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи на Русија соопшти денеска дека поранешниот официјален претставник на Кремљ, Олег Смоленков, обвинет дека бил шпион на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Во непосредна близина на рускиот претседател Владимир Путин неколку години бил агент на најголемата американска разузнавачка служба ЦИА. Работел во руската ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во непосредна близина на рускиот претседател Владимир Путин неколку години бил агент на најголемата американска разузнавачка служба ЦИА. Работел во руската ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во непосредна близина на рускиот претседател Владимир Путин, неколку години бил агент на ЦИА. Тој работел во руската амбасада во САД, кога веројатно бил ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Поранешниот српски претседател и лидер на Социјалдемократската странка (СДС), Борис Тадиќ, денеска ја одржа својата трета прес конференција по повод „аферата ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Поранешниот српски претседтел и лидер на Социјалдемократската странка (СДС), Борис Тадиќ, денеска ја одржа својата трета прес конференција по повод „аферата ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Втората линија на гасоводот Турски тек ќе помине низ Бугарија, а не низ Грција . Изјави рускиот министер за енергетика Александар Новак на маргините од ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ројтерс Рускиот претседател Владимир Путин потврди за првпат дека тајната воена подморница, во која пред неколку дена изби пожар, била на нуклеарен погон, ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Три популарни весници во Русија објавија идентични насловни страници со кои се изразува сомнеж зад мотивите во апсењето на истражувачкиот новинар Иван Голунов ...
  сите 48 | | | веќе видена