Колумбија

  во

  Пред полициската академија во Богота експлодираше автомобил-бомба, при што загинаа најмалку 9 лица, додека 54 се ранети, соопштија колумбиските власти. До ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Најмалку 21 лице загина, а 68 се ранети во експлозија на авто-бомба во Колумбија, изјави локалната полиција. Терористичкиот напад се случи во четвртокот во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Најмалку 21 лице загинаа, а 68 се повредени синоќа при експлозија на автомобил-бомба во дворот на Полициска академија во колумбискиот главен град Богота. Како ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Најмалку 21 лице загина, а 68 други се ранети синоќа при експлозија на автомобил-бомба во дворот на Полициска академија во колумбискиот главен град Богота. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  При експлозија која се случи синоќа на автомобил бомба во дворот на Полициска академија во колубискот главен град Богота, најмалку 10 лица загинаа а 66 други ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Експлозијата се случила пред полициската академија во Богота , соопшти градиначалникиот Енрике Пеналоса. Тој рече дека глетаката пред академијата за полицајци ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Црногорецот со белградска адреса изненади многумина со новата линија, а открил и дека за помалку од година дена изгубил дури 20 килограми. Гостувајќи во „Ами ...
  сите 3 | | | веќе видена