Колосеум

  во

  Симболот на Рим, Франческо Тоти вчечра во римскиот Колосеум ја претстави својата автобиографија под име „Капитенот“. На промоцијата на Тоти присуствуваа големи ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Српската пејачка Јелена Карлешуа доаѓа во Скопје. Закажан е голем концерт во дискотеката Колосеум на 2 јуни. Карлеуша е една од најпопуларните српски пејачки. ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона утре на Камп Ноу ќе ги пречекаат фудбалерите на Рома на првиот натпревар од четврт-финалето во Лигата на шампионите. Барселона на ...
  сите 136 | | | веќе видена

  „За некој што не го видел Рим, тешко е да верува колку животот може да биде убав.“ - Непознат автор Велат дека зимата не е идеален период од годината кога ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Врнежи од снег проследени со поларни температури зафатија делови од Европа за време на викендот, а продолжија и денеска. Римскиот Колосеум по подолго време ...
  сите 63 | | | веќе видена