Колорадо

  во

   Пред да оди на скијање во Колорадо ја проверува камерата што ја има поставено на најблискиот аеродром таму за да види какви се временските услови и дали да ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кристофер Вотс од Колорадо кој е обвинет за убиство на својата сопруга и нивните две малолетни ќерки, сакал "груб и животински" секс, открила неговата ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Парагвај одлучи да ја врати амбасадата во Тел Авив, а после ваквата одлука, израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху нареди затворање на израелската амбасада во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Тиквешкиот гроздобер уште од првата година на неговото организирање во далечната 1964 година претставува можност кавадарчани покрај традицијата на одгледување ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во директен судир на два рекреативни брода во реката Колорадо во близина на границата на американските држави Калифорнија и Колорадо, повредени се 13 лица. Две ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во директен судир на два рекреативни брода во реката Колорадо во близина на границата на американските држави Калифорнија и Колорадо, повредени се 13 лица.Две ...
  сите 4 | | | веќе видена

   Од Опра Винфри до Том Круз, кои ѕвезди даваат милиони долари за раскошни имоти? Познатите личности обожаваат луксузни недвижнини и неретко даваат вртоглави ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Трагедијата се случила во Денвер , во американската држава Колорадо. Мајката Леиа Пирс изјавила за медиумите дека синот летово и признал дека е геј. Џамал ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Универзитетот за рударство во Колорадо минатата недела започна со воведните часови од првата напредна програма во светот посветена на “вселенски ресурси“. Иако ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Полицаец влезе во лифт и застана до постар маж – Она што го снимила камерата внатре… Заменик шерифот Тони Шерб од Ел Пасо, Колорадо на своите колеги полицијаци ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претходното истражување кое го спровеле тим научници под водство на Брус Јакоски од универзитетот во Колорадо тврдело дека тераформирањето на Марс не е ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Љубовната приказна на глумицата и продуцента Хилари Свонк и претприемачот Филип Шнејдер започнала со едночасовен ручек и продолжила да траеше засекогаш. „Тоа ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кристофер Вот (33) од американската сојузна држава Колорадо кој е во истражен затвор под сомнение дека ја убил бремената сопруга и двете ќерки, сега тврди дека ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Кристофер Вот (33) од американската сојузна држава Колорадо кој е во истражен затвор под сомнение дека ја убил бремената сопруга и двете ќерки, сега тврди дека ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Страшната семејна трагедија од американската сојузна држава Колорадо добила продолжение. Кристофер Ватс, за кој постои сомнение дека ја убил бремената сопруга ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Густиот чад по шумските пожари и натаму создава големи проблеми на западот на САД - граѓаните се принудени да останат во затворен простор поради лошиот ...
  сите 2 | | | веќе видена