Колорадо

  во

  Од полициската станица Естес Парк соопштуваат дека мечката влегла во куќата во петокот вечерта , веројатно привлечен од мирисот на кантата за отпадоци. ,,По ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тим индонезиски иноватори имаат план како да се справат со топењето на мразот на Арктикот - со создавање уште мраз. За да се направи тоа, тие предлагаат ...
  сите 15 | | | веќе видена

   На сите ни треба развеселување, без оглед на причините кои ни го расипале денот. Да ги ставиме во една иста колона и да ги наречеме „живот“. А кога животот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Десет лица се убиени, а најмалку 16 повредени во масовно пукање во Дејтон, Охајо, потврди полицијата. Maсакрот овојпат се случи пред бар и доаѓа по нецели 24 ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Во САД за неколку часа се случија два масакри во кои вкупно загинаа околу 30 луѓе, а повредени се десетици. Во еден часот по полноќ по локално време во ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Примањето на премногу витамини го зголемува ризикот од развој на срцеви проблеми и рак, предупредуваат научниците од Универзитетот во Колорадо. Повеќето луѓе ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Асошиетед прес направи проверка на факти во изјавите на демократските претседателски кандидати кои учествуваа на синоќешната дебата Глобалното затоплување и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Сенаторот од Вермонт, Берни Сандерс вети зацврстување на позициите на САД во ОН и фокус врз дипломатијата наместо врз воени дејствија, ако стане претседател. ...
  сите 14 | | | веќе видена