Колдинг

  во

  Во Земјите низ Европа се олеснуваат рестриктивните мерки воведени поради коронавирусот, со надеж дека тоа нема да доведе до втор бран на зараза. Жени со ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Изненадувачки, Барселона го купи данскиот напаѓач Мартин Брајтвеит од Леганес за 20 милиони евра и на тој начин го надополни отсуството на Суарез и Дембеле кои ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Како и лани, така и оваа сезона македонскиот првак Вардар настапот во Лигата на шампионите го стартуваше со победа во Монпеље (33:31). Триумфот на француско ...
  сите 145 | | | веќе видена

  "NeuraLink", компанијата која ја основал Илон Маск за да ги истражи начините за поврзување на човековиот мозок со компјутерски интерфејс, барала дозвола од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Мега популарниот предизвик за студентите од целиот свет насловен како „Red Bull Can You Make It 2018“ оваа година за конечна дестинација го имаше Амстердам, а ...
  сите 2 | | | веќе видена

   Авантуристичките патувања секогаш инспирираат и мотивираат, знаат да те извлечат од четирите ѕида и да ти ги покажат скриените убавини што ги крие животот. ...
  сите 3 | | | веќе видена