Кофи Анан

  во

  Метју Нимиц, посредникот во решавањето на спорот за името помеѓу Македонија и Грција, во разговор за Дојче Веле изјави дека Обединетите нации му останале ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Американскиот дипломат Метју Нимиц во разговор за Дојче веле открива што го мотивирало да истрае во долгогодишниот спор за името, кои политичари му оставиле ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Теологот Стехан Гоговски пред две години беше забележан на заеднички фотографии со папата Франциск и со претставници на македонската делегација на 24 мај пред ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ни со двата концепта не се добиваат гласовите на младите, бидејќи од една страна се маргинализираат просечните млади, а од друга страна со аргументот ЕУ и НАТО ...
  | | веќе видена

  Мерка притвор одреди судот за екс министерот за земјоделство, Михаил Цветков и за поранешниот заменик министер за земјоделство од редовите на ВМРО -ДПМНЕ, ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Македонскиот премиер Зоран Заев и неговиот грчки колега Алексис Ципрас се избрани годинава да ја добијат престижната награда „Евалд фон Клајст“ што ја ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На денешен ден - 10 јануари 10 јануари 2019 49 г.п.н.е.- Гај Јулиј Цезар (римски војсководец, државник, диктатор) ја изговорил познатата реченица "Коцката е ...
  сите 7 | | | веќе видена