Коцевски

  во

  Градоначалникот на општина Велес Аце Коцевски, кој доаѓа од редовите на СДСМ во вчерашното гостување во емисијата 24 Отворено јавно ги навреди Србите и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Градоначалникот на општина Велес Аце Коцевски, кој доаѓа од редовите на СДСМ во вчерашното гостување во емисијата 24 Отворено јавно ги навреди Србите и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Родителите на лицата со попреченост во Велес бараат нивните деца да добијат лични асистенти. За нив ова ќе биде олеснување и можност да имаат време и за себеси ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Длабоко скриена во сенка на Старата чаршија и бројните споменици настанати во процесот на преобразување на архитектонскиот лик на главниот град на Макеоднија, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Претседателката на Судечкиот совет Добрила Кацарска останува судијка во предметот за организираниот напад во Собранието на 27 април 2017. Кривичниот суд донесе ...
  сите 283 | | | веќе видена

  На денешното рочиште за собраниските настани од 27 април минатата година сведочеше Сашко Коцевски, вработен во Собранието задолжен за електронскиот систем. ...
  сите 283 | | | веќе видена

  Пепиќ падна во судница интервенираше Брза помош, рочиштето продолжува во петок Прекина денешното рочиште за случајот 27 април.. Обвинетиот Мунир Пепиќ падна во ...
  сите 283 | | | веќе видена