Коалицијата

  во

  Бугарскиот заменик-премиер Валериј Симеонов синоќа поднесе оставка, откако беше изложен на притисок да се повлече од функцијата поради навредите упатени кон ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Пишува: м-р Ирена Цветковиќ Сега е најдоброто време Република Македонија да започне со процесот на усвојување модел кој експертите и транс заедницата го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Уривањето на грамадната зграда во форма на потковица „Космос“ на Фијат Цаноски од ПЕИ, само зашто ја раскинал коалицијата со Никола Груевски, почнало со ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Од независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата велат дека притворот не треба да се користи како казнена мерка, бидејќи како што велат процесот на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Од независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата велат дека притворот не треба да се користи како казнена мерка, бидејќи како што велат процесот на ...
  сите 16 | | | веќе видена