Клоп

  во

  Лидерот Баерн направи голем чекор кон освојување на титулата во фудбалската Бундес-лига, победувајќи ја во дербито на гости второпласираната Борусија Дортмунд ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Британски „Мирор“ пишува дека сè уште актуелниот европски шампион се откажал од купувањето на германскиот репрезентативец поради кризата предизивикана од ...
  сите 69 | | | веќе видена

  „Нероаѕурите“ очекуваат околу 150 милиони евра од продажбата на Мауро Икарди и Лаутаро Мартинез, прва желба за засилување на нападот ќе биде Тимо Вернер, а ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Во последните неколку недели Килијан Мбапе редовно е во медиумите, шпанските пишуваат дека тој сонува да заигра за Реал Мадрид, англиските дека Ливерпул ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Килијан Мбапе одамна се поврзува со трансфер во Ливерпул, но барем засега тој останува член на ПСЖ, со кого ќе ја очекува завршницата во Лигата на шампионите. ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Ливерпул е последниот клуб од англиското првенство кој одлучи да им враќа пари на фановите за остатокот од домашните натпревари од сезоната. „Црвените“ решија ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Денеска од 18:30 часот се игра големото дерби меѓу Борусија Дортмунд и Баерн Минхен, дуел кој може да даде јасен одговор околу трката за титулата во ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Германскиот бундеслигаш Мајнц го замоли својот поранешен тренер Јирген Клоп, конечно, да го однесе Тимо Вернер во Ливерпул, откако германскиот напаѓач постигна ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Бундеслигашот Мајнц со хумор реагираше на поразот од Лајпциг (0:5) на вчерашниот дуел со Бундеслигата. Од петте примени гола, три се дело на Тимо Вернер. По ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Бундеслигашот Мајнц со хумор реагираше на поразот од Лајпциг (0:5) на вчерашниот дуел со Бундеслигата. Од петте примени гола, три се дело на Тимо Вернер. По ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Бундеслигашот Мајнц со хумор реагираше на поразот од Лајпциг (0:5) на вчерашниот дуел со Бундеслигата. Од петте примени гола, три се дело на Тимо Вернер. По ...
  сите 69 | | | веќе видена