Клиперс

  во

  Оукленд, 16. април 2019 (ИНПРЕС) – ЛА Клиперс го израмни резултатот во серијата против Голден стејт Вориорс на 1:1, откако напрви неверојатен пресврт, ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Вистинска драма како што доликува на натпреварите од плеј-офот во НБА Лигата е видена доцна синоќа на натпреварот помеѓу Голден Стејт Вориорс и Лос Анџелес ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Лос Анџелес Клиперс направи неверојатен пресврт на теренот на шампионот, губеше со 31 разлика а на крај победи со 135:131.ЛА Клиперс израмни на 1-1 во серијата ...
  сите 44 | | | веќе видена

  ЛА Клиперс го израмнија резултатот во серијата против Голден стејт Вориорс на 1:1, откако напрвија неверојатен пресврт, надоместија негатива од 31 поени и ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Кошаркарите на ЛА Клиперс приредија сензација откако го зедоа скалпот на шампионот Голден Стејт, славејќи на гостински терен со 131-135 иако во текот на ...
  сите 44 | | | веќе видена