Клиничкиот

  во

  Вчера околу 12 часот на булеварот „Александар Македонски“ во Автокоманда, било повредено 16-годишно девојче кое веднаш било пренесено во клиничкиот центар во ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Насмевката на нивните лица и сјајот во очите на 40-тината учесници на конференцијата „Имам една желба“, кои како деца го победиле ракот, ја покажуваат ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Автомобили паркирани на тротоарите и пристапните патеки, преполни паркинзи, и возила кои не можат да се разминат е дел од секојдневната слика во Клиничкиот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Дежурен јавен обвинител синоќа изврши увид на лице место на булеварот „Србија” во Скопје, каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која беа повредени три ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Бабата која заедно со нејзините сопруг и тригодишна внука синоќа беше удрена од возило на булеварот Србија во скопски Аерором, им подлегнала на повредите и ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Синоќа околу 20 часот на булевар „Србија“ се случила тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице, а тригодишно девојче било повредено. ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Од колега разбрав дека во Институтот за фармакологија и токсикологија во клиничкиот центар во Скопје, доброволно можеш да се пријавиш како “експериментално ...
  | | веќе видена

  Долговите меѓу клиниките го закочија процесот на нивно спојување во клинички центар со еден директор, како што функционираа пред 11 години. Овој процес Филипче ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Себија Изетбеговиќ во предизборната кампања , си ја ставила нејзината  фотографија на шишиња со вода за пиење. Таа е на листата на партијата СДА за ...
  сите 2 | | | веќе видена