Кире Лазаров

  во

  Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Денеска почнува новата сезона во ракометната Лига на шампиони, Вардар и Металург и оваа сезона се дел од клупската европска елита во овој спорт, особено ќе ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Нант и Кирил Лазаров го освоија третото место на францускиот Супер-куп, откако по 28 изведени пенали го совладаа ПСЖ со 46-46. ПСЖ имаше подобри минути од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Нант во чии редови настапува Кире Лазаров го освои третото место на традиционалниот турнир „Трофеј на шампионите“ на кои настапуваат четирите најдобри ...
  сите 13 | | | веќе видена

  ПСЖ не ја оправда фаворитската улога против Ст. Рафаел во првото полуфинале на „Трофејот на шампионите“, додека Нант на Кире Лазаров загуби на пенали од ...
  сите 21 | | | веќе видена