Кинг

  во

  Во последниот саботен натпревар од 33-то коло на англиското фудбалско првенство Челзи со 3:0 беше убедлив на свој терен против Вотфорд. Стрелци за лондонските ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Албанскиот државен врв како и лидерот на опозициската Демократска партија, денеска упатија честитки до САД по повод Денот на независноста, во кои се искажува ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед го совлада Борнмут со 5:2 во фантастичен натпревар на „Олд Трафорд“. Во навистина одличен натпревар, повторно експлодираше напаѓачкиот дел ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед со убедливи 5-2 го победи Борнмут, Лестер со 3-0 славеше над Кристал Палас, Вардар го постигна 100. гол во Премиерлигата. Манчестер јунајтед ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Манчестер јунајтед убедливо на домашен терен ја совладаа екипата на Борнмут со 5:2 во рамките од 33 коло во најсилното англиско првенство. Нови ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Maнчестер Јунајтед во одличен натпревар на „Олд Трафорд“ победи против Бурнемоут со 5:2. Избраниците на Оле Гунар Солскјер покажаа голем напаѓачки потенцијал и ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед активно ја продолжува битката за место во Лигата на шампионите следната сезона откако во 33. коло од Премиер-лигата славеше убедливо против ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Ѕвездата Ким Кардашијан Вест (39) доживува сценарио слично на она што неодамна му се случи на нејзината помлада сестра Кајли Џенер и непријатно ја изненади. И ...
  сите 8 | | | веќе видена

  По долги и координирани истражувања со неколку експертски институти конечно е откриено што и како го штити телото од корона вирус, и каде може да се очекува ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Нејзиниот бренд за убавина, Кинг Кајли, е еден од трите компании коишто ја тужат Seed Beauty, компанијата со која Кајли е во деловна активност од 2016 година, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Колку пати сте ја нарекле каладонт пастата за заби, можеби не знаејќи дека тој збор всушност е назив на бренд за орална хигиена? Станува збор за “Kalodont” ...
  сите 3 | | | веќе видена

  По драматичната победа на Арсенал, полуфиналето на ФА Купот ќе биде побогато за уште еден тим од Лондон, бидејќи Челси со минимален триумф успеа да слави на ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Челзи ја продолжи традицијата и по деветти пат остана непоразен против Лестер во рамки од ФА Купот, за пласман во полуфиналето доволен беше погодокот на Рос ...
  сите 58 | | | веќе видена