Кинг

  во

  Не е никаква тајна дека Манчестер Јунајтед силно го посакува Хари Мегваер во своите редови, но ако пред само два дена англиските медиуми говореа за договорена ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Не е никаква тајна дека Манчестер Јунајтед силно го посакува Хари Мегваер во своите редови, но ако пред само два дена англиските медиуми говореа за договорена ...
  сите 34 | | | веќе видена

  „Игра на троновите“ доминираше со номинации на 71. „Еми“ награди. Драмата на Ејч-би-о доби 32 номинации, поставувајќи го рекродот за најмногу номинации што ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Имам предвид дека кај нас доминира „гласачката“ психологија кон овие крупни културолошки прашања – едни се безрезервно „за“, а други „против“ (Европа или ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Што ако ја снимите последната фотографија пред трагичниот настан? Ќе сакате светот да ја види или не? Погледнете ги овие неверојатни фотографии. Во Индија , ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Конфликтот помеѓу Вашингтон и Пекинг излезе од рамките на трговијата, при што Белата куќа се обидува да ја истисне Кина од глобалната економија. Кинеските ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Лестер полека се прилагодува на трансфер пазарот кој го налага модерниот фудбал откако сензационално ја освои титулата во Премиер лигата, па во изминативе две ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Аргентина во крајно тензичен натпревар го победи Чиле со 2:1 и го освои третото место на Копа Америка, а бидејќи првично во фокусот се најде клинчот кој го ...
  сите 40 | | | веќе видена