Кинези

  во

  Вака изгледа место од каде сите побегнаа: Пусто е повеќе од 30 години, а старите објекти кријат една многу мрачна тајна Околу девет милји од градот Нагасаки се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Околу девет милји од градот Нагасаки се наоѓа напуштен остров наречен Хашима, кој од 1887 година до 1974 година, функционирало како погон за јаглен. Кога ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најавата на богатата кинеска инвеститорка Јианг Ју дека, освен зградата на поранешната политичка школа, е заинтересирана уште за низа објекти во Кумровец, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Околу девет километри од градот Нагасаки се наоѓа напуштен остров наречен Хашима, кој од 1887 до 1974 година функционирал како погон за јаглен. Кога резервите ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Џек Ма, основачот на платформата за интернет трговија Алибаба даде поддршка за кинеската работна пракса, позната како „996“, односно работно време од 09 до 21 ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Многу обичаи во најнаселената земја во светот се прилично необични, а „Bright Side“ направиле мала листа на работи кои во Кина се нормални, но корисниците на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Двајца студенти од Кина речиси две години во американската сојузна држава Орегон, воделе сопствен бизнис, кој вклучувал подметнување лажни Ајфони во сервисот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Редок и интересен за јавноста, случај на меѓународен шверц вчера обелодени македонската полиција. Двајца Кинези, Бугарин и двајца Македонци, од Кумановско и од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  СВР Куманово, до надлежното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Л.Х.(44) од Народна Република Кина, со живеалиште Кралство Шпанија, В.В.М.(54) ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Кривична пријава против Л.Х.(44) од Народна Република Кина, со живеалиште Кралство Шпанија, В.В.М.(54) од Република Бугарија, Ј.П.(38) од Народна Република ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Двајца државјани на Кина, еден Бугарин, жител на кумановското село Режановце и жител од Крива Паланка, вработен во Царинската управа, формирале злосторничко ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Еден млад новопечен богаташ од Кина се одлучил јавно да ја запроси својата девојка, но тоа му се одбило од глава бидејќи таа пред сите му рекла “не”. Ја ...
  сите 7 | | | веќе видена