Киево

  во

  Наполи дозволи Удинезе да се врати од 2:0 негатива на „Сан Паоло“, но на крајот стигна до 4:2 победа за заедно со поразот на Јувентус од Џенова да се доближат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Јасно е кое е најголемо дерби овој викенд и тоа не само во Италија, туку и во Европа. На програмата е дербито Дела Мадонина помеѓу Интер и Милан кое е едно од ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Втор пораз за Римската волчица во дуелите со СПАЛ оваа сезона, тимот на Раниери сега ќе има тешка битка за место во топ четири до крајот во Серија А, за СПАЛ ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Дисциплинската комисија на Италија го казни тренерот на Милан, Џенаро Гатузо со парична казна од 15,000 евра. Гатузо за време на натпреварот со Киево беше ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Џенаро Гатузо се спаси од суспензија и ќе може да го води својот Милан во претстојното градско дерби против Интер. Предводникот на „росонерите“ беше исклучен ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Преводникот на Милан, Џенаро Гатузо се спаси од суспензија и ќе може да го води својот тим на големо дерби против Интер кое на програмата наредниов викенд. ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Откако Кжиштоф Пјонтек дојде во тимот на Милан, „росонерите“ блескаат. Синоќа против Киево, Пјонтек повторно постигна гол и тој се покажа како победнички на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Никој не очекуваше дека Криштоф Пјонтек веднаш по доаѓањето во Милан ќе „експлодира“ на таков начин што за само два месеци ќе стане најдобар стрелец на клубот. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Директорот на Киево, Џанкарло Ромаироне тврди дека двата гола на Милан во вчерашниот натпревар требало да бидат поништени. Во Киево се бесни после поразот од ...
  | | веќе видена