Киево

  во

  Џампјеро Вентура го навлече гневот на цела италијанска спортска јавност поради тоа што тој беше посочен за еден од најголемите неуспеси во историјата на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Џампјеро Вентура го навлече гневот на цела италијанска спортска јавност поради тоа што тој беше посочен за еден од најголемите неуспеси во историјата на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Нашиот Офсајд лик минатиот пат беше Вентура . 21 ден потоа повторно Офсајд лик ни е Вентура. Зошто? Бидејќи “се прослави“ со дури три недели стаж на кормилото ...
  сите 8 | | | веќе видена

  После четири натпревари, Џампиеро Вентура го напушти кормилото на Киево! Киево имаше негативен број на бодови, а Вентура успеа да го врати на нула, сепак тој ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Рома со убедливи 4-1 над Сампдорија го запиша петтиот триумф во Серија А. По четири меча без победа, „волчицата“ во добро расположение од госувањето во Москва, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Светата православна црква денес го празнува споменот на светиот маченик Нестор, кој со благослов на Свети Димитрија, го убил гладијаторот Лео. Во времето на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Емполи експресно најде решение за испразнетото место на клупата, а замена за Аурелио Андреацоли, кој доби отказ, ќе биде добропознатиот Џузепе Јакини. На човек ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во 11. коло од италијанската Серија денеска гостите беа во предност, извојуваа 3 победи, на еден натпревари резултатот беше оној најнепопуларниот 0:0, а Милан ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во 11. коло од италијанската Серија денеска гостите беа во предност, извојуваа 3 победи, на еден натпревари резултатот беше оној најнепопуларниот 0:0, а Милан ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во 11. коло од италијанската Серија денеска гостите беа во предност, извојуваа 3 победи, на еден натпревари резултатот беше оној најнепопуларниот 0:0, а Милан ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Киево останува фенерџија во Серија А и по денешниот пораз од Сасуоло на домашен терен, а ситуацијата во клубот никако не успева да ја промени ниту новиот ...
  сите 15 | | | веќе видена