Киелце

  во

  Лигата на шампионите денеска се одиграни последните пет средби од првото коло, кои минаа во доминација на гостинските екипи, па, така, Пик Сегед славеше над ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Човекот кој на крајот на изминатата сезона го напушти Вардар и премина во редовите на Пари Сен Жермен, Рул Гонзалес е избран за најдобар во Лигата на ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Откако од 2010 година се игра систем со фајналфор во Лигата на шампионите во ракомет, ниту еден клуб не ја одбранил европската титула во следната сезона. ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Ексклузивно за „Спортмедиа" говореше македонскиот ракометар во редовите на германскиот клуб Рајн-Некар Левен, Филип Талески. Нашиот репрезентативец успеа ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Лука Циндриќ уште во подготвителниот период најави дека ќе биде еден го главните играчи на Киелце во новата сезона. Хрватскиот репрезентативец и екс-вардарец ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Лука Циндриќ уште во подготвителниот период најави дека ќе биде еден го главните играчи на Киелце во новата сезона. Хрватскиот репрезентативец и екс-вардарец ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Екипата на Брест Мешков која е еден од противниците на Вардар, во најсилната група А од Лигата на Шампионите, стартуваше со подготовките за новата ...
  сите 34 | | | веќе видена