КИЦ

    во

    Македонската пијанистката Мимоза Ќека одржа целовечерен солистички концерт во рамките на Музичкиот фестивал Темпието ,,Concerti del Tempietto’’ во Театро ...
    сите 10 | | | веќе видена

    Самостојна изложба на Михаела Јовановска насловена „Златната рипка и потомокот“ ќе биде отворена вечер во Културно-информативниот центар на Република ...
    сите 44 | | | веќе видена