Кевин

  во

  Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ и Швајцарецот Роџер Федерер прв пат во кариерата играле на иста страна на мрежата, нивниот деби дабл во рамките на ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Тенискиот спектакл Лејвер куп почнува денес во Чигаго. Љубителите на тенисот од цел свет ќе уживаат во дуелите на тимот "Европа" со тимот на "Светот".За ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Вечерва од 20:00 часот по средноевропско време во Чикаго започнува Лајвер купот, турнир на кој најдобрите тенисери на денешницата ќе бидат на иста страна. ...
  сите 72 | | | веќе видена