Кери

  во

  Некои познати личности едноставно не се предодредени да работат едни со други, а кога продуцентите ќе ги спојат во некој проект, настанува вистински хаос. Во ...
  | | веќе видена

  Новата ТВ-серија „Maniac“ вчера имаше премиера на првата епизода и веќе ги освои симпатиите на гледачите. Режисер на серијата е Кери Фукунага, кој ги режираше ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Медицински експерти оваа состојба ја класифицираат како форма на анксиозност. В и звучи ли познато она чувство кога нешто изгледа премногу добро за да биде ...
  сите 3 | | | веќе видена

  19 годишната Кери Џет го запознала својот сегашен сопруг, 35 годишниот Марк на социјалната мрежа „Whisper“ ден пред својот 18 роденден. Тие веднаш ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Легендарната италијанска глумица вчера го прославила 84. роденден. Во име на тоа ви откриваме неколку факти за нејзиниот живот за кои сигурно не сте ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во текот на изминатите две недели траеше изборот на режисер за новиот филм за Џејмс Бонд, а изборот падна на изненадувачко име – Кери Фукунага. Креаторот на ...
  сите 19 | | | веќе видена

   Со оглед на мулти-милионското богатство, светската слава на реалното шоу и успешните колекции кои го носат нејзиното име, би очекувале сите да ја обожаваат. ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Били Форбус од Алабама во својата градина затекнал ѕвечарка, ја упукал со сачмарка, и ја откинал главата и ја фрлил во заднитот дел од својот камионет за да му ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Според научно-метеоролошката категоризција на тропските бури, досега беше возможна само бура од највисока петта категорија, но новите параметри на промени во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Били Форбс од Алабама, во својот двор пронашол змија, па одлучил да ја застерла со сачмерка. Во таа прилика ѝ ја разнел главата, па ја ставил во задниот дел на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  И тоа е една од иритантните работи кои можат да ви се случат. И веројатно во тој момент не ни помислувате на храна затоа што сметате дека што и да внесете во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Некои познати личности едноставно не се предодредени да работат едни со други, а кога продуцентите ќе ги спојат во некој проект, настанува вистински хаос. Во ...
  | | веќе видена